A körömfestés nem új keletű dolog, a legtöbb nő már kislány korában odavan érte és alig várja, hogy elég nagy legyen ahhoz, hogy megkapja első üveg körömlakkját. Ismerős?
A legtöbben a sok éves gyakorlás alatt megtanulják a tökéletes manikűr titkát, ám sokak 5-10 év elteltével sem elégedettek a végeredménnyel, hiába szeretnének príma körmöket, soha nem úgy sikerül, ahogyan kellene. Ehhez hozok most némi segítséget. Na nem mondom, hogy profi vagyok, de elárulom és megmutatom azokat a lépéseket, amelyeket én alkalmazok egy körömfestés során ahhoz, hogy a végeredmény igényes és minőségi legyen. Az, hogy milyen márkával dolgoztok, rajtatok áll, mindenki tapasztalja ki azt, ami neki a legjobban beválik.
Körömágybőr visszatolása
A körmök megtisztítása után első lépésként finoman toljuk vissza a körömágybőrt egy erre alkalmas fém eszközzel vagy egy narancsfa pálcával. Óvatosan tegyük meg és még jobb, ha előtte kicsit áztatjuk a körmeinket, mert így a bőr felpuhul és könnyebben bánhatunk vele. A visszatolása azért fontos, mert így egységes körömfelszínre tudunk majd lakkozni és szép ívet kap majd a lakkozás a körömágynál.
A bőr levágását otthon inkább hanyagoljuk, mivel elég egy óvatlan pillanat, máris sebet ejthetünk bőrünkön, ami nagyon csúnyán el tud fertőződni ezen a területen. Maradjunk inkább a feltolásnál, azzal nem tudunk nagy kárt okozni a körömágy környékén!
Alapozó lakk felvitele
Több szempontból is nagyon fontos lépés, sokan ezt nem tudják vagy egyszerűen időt szeretnének spórolni a kihagyásával. Én jelenleg a Sally Hansen Nail rehab lakkot használom, de a drogériákban is bőséges a választék. Egy jó alapozó lakk megvédi a körmöket az elszíneződéstől, kiegyenlíti a köröm apró barázdáit, megfelelő alapot képez a színes lakknak és tartósabbá is teszi a manikűrt.
A körömerősítő hatású lakkokat ajánlanám leginkább, így amikor nincs kedvetek színes lakkhoz, ezt akkor is felvihetitek és erősödik is a körmötök, illetve nem is teljesen csupasz. Piros és más sötét színeknél különösen ajánlott!
Színes lakk
Válaszd ki a hangulatodhoz vagy outfitedhez passzoló színt, lehet az fényes, csillámos vagy matt lakk is akár. Arra mindig ügyelj, hogy soha ne egy vastag rétegben vidd fel a lakkot, hanem két vékony, egyenletes rétegben. Így fogod elérni a tökéletes fedést, a gyors száradást és a csíkozódásmentes végeredményt is.
Ahhoz, hogy a körömágynál minél szebben alakítsuk ki a félkört, a következő a tippem: laposan nyomjuk oda az ecsetet, ügyelve arra, hogy ne érjünk hozzá, majd a felfelé irányuló mozdulatnál már bátrabban mozoghatunk az ecsettel és a szálait sem szükséges laposra nyomni. A második rétg lakkal már tökéletesen kialakítható ez a vonal!
Tisztítás
A legügyesebbek is összekenik néha a körömágybőrt és a köröm körülötti területet. Erre nem a fültisztító pálcika a megoldás! Túl nagy, csak elmaszatolja a lakkot és az apró szöszök is megragadnak, így máris oda a precízen elkészített manikűr. Fogjunk helyette egy lapos ecsetet, mártsuk körömlakklemosóba és apró mozdulatokkal tisztogassuk körbe a körmöket!
Ez az egyik legfontosabb lépés a tökéletes, Pinterestre illő végeredmény eléréséhez, így akinek nem volt eddig otthon ilyen ecsete, az mindenképpen szerezzen be egyet!
Tökéletesítsd fedőlakkal
Szintén az a lépés, mint az alaplakk: soha ne hagyd ki! Rengeteg fedőlakkot kapni itthon, én egy ideig 100 % Seche Vite párti voltam, de rájöttem, hogy olcsóbb árkategóriában is találni megfelelő fedőlakkot, plusz csak rendeléssel elérhető annak, aki nem Budapesten él. Egy jó fedőlakk fixál, gyorsít a száradáson, gyönyörű fényt ad a manikűrnek és akár napokkal! meghosszabbítja annak tartósságát. Én jelenleg ebből is Sally Hansen terméket használok, de a márka abszolút független az alap-és fedőlakkok esetében, nem kell, hogy egyformák legyenek.
Tökéletes eredmény érdekében soha ne nyomd rá a színes lakkra az ecsetet a fedőlakk felvitele közben, mert felszedheti a réteget, minták esetében ez fokozottan érvényes. A legjobb, ha vastagabb rétegben viszed fel (természetesen nem túl vastagban) és így akár azt is elkerülheted, hogy az ecset a színes réteghez érjen. Mindig zárd le vele a köröm végit is, így még tartósabb lehet a lakkozásod!
Ápolás
Mióta gél lakkozom is, többet reszelem a körmeimet, így a körülötte lévő bőr is meggyengül egy-egy manikűrözés alkalmával. Így rászoktam arra, hogy mindig külön ápoljam ezt a területet, mostanában egy külön erre a célra alkalmas Moyra körömágypuhító olajjal szoktam, de egy egyszerű testvaj, sőt ajakápoló is tökéletesen beválik.
Ezt egyébként bármikor elvégezhetitek, ha szükségét érzitek vagy látjátok hogy kiszáradt a köröm körülötti terület. Mindig masszírozzátok bele finoman a terméket, így tudja a leginkább kifejteni a hatását.
https://www.youtube.com/watch?v=DuObVoEkkxA
Plusz tippek
- Én sima körömlakkozás előtt is be szoktam vetni a gél lakkoknál használandó előkészítő folyadékot, ami elvonja a zsírt és a port a köröm felszínéről, elősegítve ezzel a lakk tapadását.
- Érdemes egy nagyon finom bufferel átmenni a körmökön, felbolyhozni a felszínt, amely szintén a lakk könnyebb tapadását hivatott segíteni.
- Használjatok acetonmentes körömlakklemosót, mert az hosszútávon gyengíti és kiszárítja a körmöket.
Így készül a tökéletesen elkészített, maximális fedésű, egyenletes felszínű manikűr, amely valóban csak a körmeiden van, ugyanis a lakkozás attól lesz igényes és figyelemre méltó, ha a körömágyad makulátlan.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.