Száguldjon tovább a magyar tehetségeket bemutató sorozatom, ezúttal Laurával, aki ékszerekkel látja el Magyarország lányait. Azért figyeltem fel rá, mert az ékszerei úgy különlegesek, színesek és figyelemfelkeltőek, hogy mindeközben baromi elegánsak maradnak. Szerintem nehéz ezt a hármast anélkül prezentálni, hogy ne egy ömlesztett, ékszernek nevezett kupacot kapjunk. Mint sok már kincsre, a KeLau márkára is Mimi blogján figyeltem fel, azt hiszem ideje megköszönni neki. Az ékszerek régóta a szívem csücskei, magam is szeretem készíteni őket, egy ideig foglalkoztam is vele, így nem csoda, ha nektek is meg szeretném mutatni, amikor egy új márkára lelek. Itt olyan ékszereket találni, melyek kellően kifinomultak a hétköznapokra, ugyanakkor eléggé feltűnőek ahhoz, hogy egy-egy alkalomra is hű társaink legyenek. Hogy kicsit megismerjétek a márkát, készítettem Laurával egy interjút.
Mit érdemes tudni rólad? Tanultad a tervezést vagy csak úgy jött?
Már egészen kicsi koromban szerettem a kreatív elfoglaltságokat: gipszből öntöttem karácsonyfadíszeket, kavicsokat festettem vagy épp agyagoztam.
Főiskolás éveim alatt idegenforgalmi szakon közgazdásznak tanultam, de az igazat megvallva sosem éreztem ezt az utat teljesen magaménak. Mindig is inkább a dolgok kreatív oldala fogott meg.
Tervezést, ékszerkészítést sosem tanultam. Minden egyes technikát autodidakta módon sajátítottam el, tapasztaltam ki az évek során.
Miért éppen ékszereket tervezel? Te magad is sokat hordasz vagy inkább csak készíteni szereted?
Az ékszerkészítés először csak hobbinak indult nálam, csak később fogalmazódott meg bennem, amikor egyre több pozitív visszajelzést kaptam, hogy ez akár egy kereseti lehetőség is lehetne.
Én magam a fémérzékenységem miatt a fülemben még nemesfémeket sem tudok sajnos viselni, ellenben a nyakláncokat, karkötőket gond nélkül tudom hordani. Ezért is törekedek arra, hogy a KeLau ékszerek fém részei orvosi fémből, vagy lehetőleg nikkelmentes szerelékekkel készüljenek.
Én Mimi blogján találkoztam a márkával. Jellemző, hogy a bloggerek megkeresnek együttműködésre?
Több megkeresést is kaptam már bloggerektől, amik mindig nagy örömmel töltenek el. Egy-egy ilyen közös munka nagyszerű lehetőség új emberek megismerésére, kapcsolatok építésére. És gyakran van, hogy ezek a „munkakapcsolatok” jó baráti viszonyokká alakulnak át.
Mi inspirál egy-egy kollekció megtervezésekor? Tudatosan keresed vagy csak úgy „homlokon csókol” az ihlet?
Valójában minden inspirál, ami körülöttem van. Például a Dotty (pöttyös) kollekciómat Yayoi Kusama elképesztő festményei ihlették.
De került már ki olyan ékszer is a kezeim közül, amit ténylegesen este álmodtam meg, alváskor.
Természetesen egy-egy ilyen álmot több napos/hetes kísérletezgetés követ, hogy az ékszer mire piacra kerül, teljesen hordható, kényelmes és strapabíró legyen.
Melyik kollekció az eddigi legsikeresebb? Neked melyik a kedvenced?
Nekem a személyes nagy kedvencem a Pentagon kollekció. Rengeteg lehetőség rejlik bennük, köszönhetően a mintázatuk/színük variálhatóságának. A vásárlóim körében is ez az egyik legnépszerűbb kollekció, de a Basic nyakláncok is hasonló sikernek örvendnek.
Érkeznek hozzád egyedi kérések? Ezeket is szívvel-lélekkel készíted vagy jobb szereted, ha magad gondolhatod ki az adott darabot?
Jellemzően a rendelések fele egyedi kérés, melyeket ugyanolyan szívesen elkészítek, mint a saját elképzeléseimet. Néha azonban hosszas egyeztetésre és változtatásokra is szükség van, hogy az ékszer hordható is, - és nem utolsó sorban kivitelezhető is- legyen abban a formában, ahogy a kedves megrendelő elképzeli.
Holtszezonban szívesen elbíbelődök a különleges megrendelésekkel is, de amikor beindul a vásári szezon (jellemzően nyáron és december környékén) inkább a direkt értékesítés híve vagyok.
Melyik az az alapanyag, amivel legkönnyebb dolgozni és melyik az, amivel kevésbé?
A fő alapanyag, amivel dolgozok a polymer clay (magyarosan: „süthető gyurma”). Ezzel az anyaggal indult az egész KeLau, és úgy gondolom, hogy ameddig lehet, hű is maradok hozzá. Szeretek vele dolgozni, mert rengeteg lehetőség rejlik benne, tényleg csak a képzelet szabhat határt annak, hogy milyen forma születik belőle. Az ékszerkészítés „gyurmázás” része nekem valódi kikapcsolódás.
Talán az ékszerezés kevésbé kreatív folyamatai azok, amik nekem a kőkemény munkát jelentik, mint pl.: a szerelés, varrás, ragasztás, lakkozás, stb. Ezek nagyon monoton dolgok számomra.
Mit várhatunk tőled idén? Ossz meg velünk egy kis titkot!
Sok újdonság van a fejemben (és már készülőben is) erre az évre.
Várható a Basic nyakláncok továbbfejlesztése. Illetve egy teljesen új forma is születőben van, aminek a különlegessége az elemek variálhatóságában fog rejleni. De egyelőre még csak ennyit árulhatok el róla.
Terveim szerint, idén a tavalyinál is több design vásáron/fesztiválon/rendezvényen leszünk megtalálhatóak, mind belföldön és külföldön egyaránt. Nagyon várjuk már a jó időt, hogy újra találkozhassunk személyesen is a KeLau ékszerek kedvelőivel. ☺
Számomra újdonság, hogy a fém alkatrészek anyagára is ügyel egy tervező, ez számomra nagyon szimpatikus, hiszen a fülem nekem is érzékeny. Laura minden ékszerét a magaménak tudnám legszívesebben, hiszen a basic felsőket is szuperül feldobják a nyakláncai, a karkötőket pedig halomszámra képes vagyok viselni. Azon tervezők egyike, aki a fülbevalók terén is olyat alkotott, ami felkeltette az érdeklődésemet, őszintén szólva nálam ez ritka.
Legyetek résen, hiszen amint azt olvashattátok, a jó idő megérkeztével a márka "kivonul", így a szerencsések több helyen is válogathatnak majd az ékszerek közül.
Nekem a Basic vonal a kedvencem, de a Pentagon kollekció is nagyon elnyerte a tetszésemet. A süthető gyurma számomra új értelmet nyert a márka megismerésével, hiszen csak figurákat láttam eddig a használatával, de Laura munkáját látva én is kedvet kaptam hozzá, hogy kipróbáljam. A KeLau márkát IDE kattintva találjátok meg.
Ti szoktatok magatoknak ékszert készíteni?
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.