A legtöbb fodrász gondolom már a címtől is elküldött melegebb éghajlatra, szóval nyugodtan zárják be az oldalt. Aki viszont marad, annak remélem tudok segíteni abban, mire figyeljen, ha otthon szeretné megoldani a hajfestést.
Remélem egyértelmű, de azért leírom, nem a különböző copacabana melírokra és ombre megoldásokra gondolok most, azzal mindenképp egy fodrászt keressetek fel, ha igényes eredményre vágytok és a hajatokat is megtartanátok. De, ha valakinek megvan az évek óta szeretett hajszíne, akkor nem kell feltétlenül havonta fodrászhoz szaladgálni, azért nem olyan nagy dolog otthon letudni ezt.
Amit felejtsünk el: olcsó, noname dobozos festékek. Régebben én sem figyeltem oda erre, ami a kezembe akadt és tetszett a színe, levettem a polcról, azonban mióta ezen a vörös-magenta vonalon mozgok, professzionális hajfestékekre váltottam és áldom érte az eszem, ég és föld a különbség, hihetetlen, hogy milyen károkat tud okozni az otthoni felhasználásra készített festékek legnagyobb része. Nem mondom, hogy az összes, de azért a legtöbb.
Szóval, mi is kell ahhoz, hogy otthon is letudhasd ezt a macerát? Kell valamilyen keverőtál, ami lehetőleg műanyag, szükséged lesz egy jó ecsetre, ami a legtöbb drogériában megtalálható. Keress egy olyan törülközőt, amit kinevezel a hajfestéshez használandónak, biztos ami biztos alapon. Mi kell még? Hát a festék! De, mivel profi termékből beszélünk, ez esetben nem elegendő a festék, a színelőhívót is neked kell hozzá megvásárolnod. Drágább-e, mint az előre csomagolt hajfestékek? Igen, minimum a triplája, de gondolom a hajad megér néhány ezer forintot. Fontos infó, hogy ezekhez a festékekhez nincs kesztyű csomagolva!
Az, hogy hány százalékos színelőhívót választasz, kicsit nehezebb döntés lehet, de valószínűleg tudod, hogy a fodrászod korábban milyet használt a hajszíned eléréséhez, így azért ez sem olyan ijesztő döntés. A szükséges mennyiség a festéktől függ. Én Igora Royal festéket használok, ahhoz ugyanannyi színelőhívót kell kevernem, ahány ml a festék, ezt az infót mindegyik festék dobozán/papírján megtaláljátok és fontos, hogy be is tartsátok.
Ezután igazából annyi a dolgod, hogy ezt a két terméket nagyon alaposan elkeverd és felvidd! Eleinte biztosan lassabban fogsz haladni, hiszen nincs benne az ember kezében a mozdulatsor, nekem már 15-20 perc elég és végzek is vele. Az, hogy milyen módszerrel haladsz végig a töveken, rád van bízva, mindig kis választékokkal dolgozz és akkor nem fog sehol sem kimaradni 1-1 folt. A hajhosszamra én már áttértem arra, hogy kézzel dolgozom bele a festéket, sokkal gyorsabb és biztosabb is, hogy nem marad ki egy-egy tincs. A hatóidőt is megtaláljátok a festékhez mellékelt használati utasításon, nem lehet elrontani.
A festéket nagyon alaposan, két samponozással mossátok ki és érdemes hajpakolást is használni, legalább minden második hajmosásnál. Jöhet a lényeg, amiért sokkal jobb ilyen festékeket használni: ezerszer tartósabb a szín. Míg a bolti, dobozos festékekkel már 2-3 hét után nagyon kikopott, kifakult a szín, addig ezzel 6-8!!!! hét elteltével is élénk, telt marad a szín, ami számomra nagyon durva és ezért éri meg plusz pénzt áldozni erre. Bolti festéket nem használok már kb. 1 éve és sokkal másabb a hajam minősége, pedig igen erős színt használok. Néha egy kis bolti színezőt használok a keverékbe, de mint tudjuk, azok balzsam állagúak, egyáltalán nincs szárító hatásuk.
Szerintem bátran belevághat bárki, ha betartod az utasításokat, lehetetlen elrontani.
[x]
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.